E trishtë! Në krye të detyrës gjatë pandemisë, humb betejën me Covid një tjetër mjek
Transmetuar më 19-11-2020, 20:09

Është ndarë sot nga jeta doktori lushnjar Eduart Dhamo.

Në moshën 57-vjeç, mjeku lushnjar, sipas mediave lokale ka humbur betejën me Covid.

Ai për vite me radhë i shërbeu me profesionalizëm e përkushtim banorëve të zonës së tij.

Lajmi është bërë i ditur edhe nga Njësia vendore e Kujdesit shëndetësor Lushnje.

Postimi i NJKSHV së Lushnjës:

“Dr. Eduart Dhamo ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Fiersheganit për vite e vite me rradhë, si mjek i devotshem”.

“Të trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne. Do na mungojë shumë energjia e pashtershme dhe shpirti i sakrificës të një mjeku model, qytetari të mirë dhe të zotë ne profesionin e tij”.

“U prehsh në paqe dr. Edi”. /NOA.al