Tragjike/ I mituri humb të dy prindërit nga Covid-19
Transmetuar më 16-11-2020, 20:04

Tragjike mund të konsiderohet një ngjarje në San Antonio, Texas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku prindërit e një të mituri humbën jetën për shkak të Covid-19.

Adan, 33 vjeç dhe nëna Rozie, 29-vjeçe humbën jetën për shkak të virusit vdekjeprurës.

Dad Adan, shofer kamioni, u sëmur pasi një bashkëpunëtor i kontraktoi sëmundjen.

Ai u shtrua në spital menjëherë më pas dhe vdiq nga virusi më 26 qershor.

Gruaja e tij, vdiq më datë 5 tetor po nga koronavirusi.

Sipas mediave amerikane, familjarët e të miturit, shpresojnë të organizojnë një ditëlindje ekstra të veçantë për të pas një viti të vështirë ku humbi të dy prindërit./a.k/noa.al/