Aksident tragjik, futbollisti 20-vjeçar shqiptar humb jetën në Gjermani
Transmetuar më 05-11-2020, 21:46

Një aksident i rëndë rrugor me pasojë vdekjen e një futbollisti shqiptar nga Kosova ka ndodhur në Gjermani,

I riu 20-vjeçar aktivizohej me klubin amator të VfL- Ulm 1905 Fußball të Gjermanisë.

Klubi amator ka hapur një donacion për të kontribuar me fonde për varrimin e tij në Prishtinë,

NJOFTIMI NGA KLUBI GJERMAN

Të dashur anëtarë të klubit,

Të dashur miq,

Të dashur tifozë,

lajm i hidhur na goditi dje.

Fatkeqësisht, lojtari / miku ynë dhe anëtari i klubit Jëtlir Hasani ka ndërruar jetë me zemër të rëndë.

Ne si VFL Ulm dëshirojmë të shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjen Hasani dhe shumë forcë gjatë kohërave të vështira.