Dy aksidente të njëpasnjëshme në Kosovë, gjashtë të plagosur
Transmetuar më 28-10-2020, 21:49

Dy aksidente të njëpasnjëshme kanë nddhur mbrëmjen e sotme në Kosovë.

Askidentet kanë ndodhur rreth orës 18:00, në në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Si pasojë e aksidenteve kanë mbetur të plagosur 6 persona.

Njoftimi nga Policia

“Rreth ores 18:15 në autostraden Ibrahim Rugova në km 36, drejtimi Suharekë-Malishevë, në interval të shkurtër kohor janë shkaktuar dy aksidente trafiku me lendime trupore ku të pefshira kanë qenë 4 automjete : tri vetura dhe një kamionet. Raportohet se në të dy rastet jane të lënduar 6 persona të cilet edhe kanë marr trajtim mjeksor në Prizren. Njësiti për menaxhimin dhe kontrollin e autostrades i Policisë së Kosovës është marr me rastet dhe kanë kryer procedurat e nevojshme ligjore”