SATIRË nga Agim Xhafka: Ç’do thonë për Ramën, ministrat dhe mediat, një ditë pas 25 prillit
Transmetuar më 19-10-2020, 23:59

Majko: -Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe: -Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi: -Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali: -Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu: -Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini: -Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi: -Më vuri kryetar parlamenti pa mē pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka: -Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki,fiki më thosh.

Xhafaj: -Aq drogë sa kishte Surreli nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti: -Më detyroi 8 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

Tigri: -Mos rindërto deri tërmetin tjetër,më bërtiste.

Gjiknuri: -Burrë legen,vetë na thosh vidhni vota,pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino: -M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj: -Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi: -Hidhu gaz helmues fëmijëve,më urdhëronte.

Balluku: -Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame: -Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel: -Theu qafën kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan: -Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci: -Një bq më pak.