Gjendet i braktisur një jaht në Shëngjin
Transmetuar më 17-10-2020, 21:53

Gjendet një jaht i braktisur në afërsi të Shëngjinit.

Mësohet se mjeti lundrues u gjet mbrëmjen e sotme.

Mjeti lundrues me flamur slloven është konstatuar në det nga policia kufitare dhe po transportohet drejt portit për ankorim.

Autoritetet kanë nisur verifikimet përkatëse për jahtin.