“Shpërdorim detyre”, Shullazi dhe miku i tij kallëzojnë në SPAK Arta Markun dhe Donika Prelën
Transmetuar më 14-10-2020, 13:13

Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani kanë kallëzuar penalisht ish-kryeprokuroren Arta Marku dhe krueprokuroren e Krimeve të Rënda, Donika Prelën, për shpërdorim detyre.

Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani kanë kallëzuar dy zyrtaret e larta të organit të akuzës, për veprën penale “Shpërdorim detyre” që parashikohet nga neni 248  i Kodit Penal.

Kallëzimi i tyre është bërë në SPAK.

Dy personazhet e njohur të drejtësisë pretendojnë se Arta Marku dhe Donika Prela kanë nxjerë informacion, lidhur me hetimin naj tyre.

Ata pretendojnë se Marku dhe Prela kanë shkelur Kushtetutën, me një udhëzim, në kundërshtim me ligjin.

/NOA.al