Përplasen 2 automjete në Kosovë, plagosen 2 persona
Transmetuar më 01-10-2020, 20:38

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 18:19 në rrugën "28 Nëntori" në Podujevë.

Mësohet se në aksident janë përfshirë 2 automjete dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 2 persona.

Të plagosurit janë dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Në vendngjarje kanë shkuar edhe njësitë përkatëse policore për trajtim të mëtejshëm të rastit.