Shkoi të merrte një të sëmurë, u aksidentua me ambulancën, ndërron jetë infermierja
Transmetuar më 28-09-2020, 19:56

Infermierja Adelina Rizvani, e plagosur rëndë në një aksident rreth një jave më parë ku u përfshi ambulanca me të cilën ajo udhëtonte, është ndarë nga jeta.

Ambulanca e urgjencës ishte duke udhëtuar kundravajtje dhe me shpejtësi, teksa shkoi në orët e para të mëngjesit për të marë një të sëmurë.

Ambulanca u përplas në kryqëzim me një automjet “BMË”.

Nga aksidenti, infermierja 58-vjeçarja mbeti e plagosur rëndë.

Ajo u dërgua drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Fatkeqësisht, pas gati një jave, infermierja ndërroi jetë ditën e sotme rreth orës 15:00.

Në përpjekje për të shpëtuar jetë të tjera, infermierja humbi jetën e saj, në një lajm të trishtë për Sarandën dhe komunitetin e bluzave të bardha në vendin tonë.

/NOA.al