Rama mbledh drejtuesit politikë: Nuk jam i kënaqur as me veten time
Transmetuar më 28-09-2020, 10:23

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e sotme në selinë e Partisë Socialiste, drejtuesit politikë në qarqe.

Në përfundim të takimit ai ka folur për listat e kandidatëve në zgjedhjet e 25 prillit, ku deklaroi se po punohet për të përmirësuar marrëdhëniet mes institucioneve të pushtetit qendror me qytetarët.

Nga ana tjetër pyetjes nëse është i kënaqur me drejtuesit politikë të PS, u përgjigj me fjalët, “Unë nuk jam i kënaqur as me veten time dhe jo me drejtuesit politik”.

Lidhur me draftin e opozitës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor tha se, “Është në tagrin e grupit që merret me reformën zgjedhore”. /a.y/noa.al