Aksident tragjik në Itali. Burri shqiptar plagoset rëndë, humb djalin 10 vjeç
Transmetuar më 27-09-2020, 09:28

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e mbrëmjes së kaluar në Itali, ku për pasojë ka ndërruar jetë një fëmijë 10-vjeçar dhe është plagosur rëndë babai 40 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur përgjatë rrugës provinciale që lidh Valmir me Petritolin, pak para hyrjes në qendrën historike të Fermos.

Shqiptari ishte duke drejtuar një makinë “Fiat Panda”, ku po udhëtonte bashkë me djalin e tij.

Pas doli nga rruga, makina u përplas me një mur dhe më pas u përmbys, për shkaqe që ende nuk dihen.

Fëmija u hodh nga automjeti, por për fat të keq kjo rezultoi fatale për jetën e tij.

Ndërsa 40-vjeçari mbeti i bllokuar në automjet dhe është në gjendje të rëndë në spital. /k.k/noa.al/