Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi merr postin e rëndësishëm në PS
Transmetuar më 25-09-2020, 21:16

Petro Koçi krijoi një parti të tijën, para zgjedhjeve të vitit 2013, por më pas ai e shkroi forcën politike që krijoi me Partinë Socialiste, ku nisi karrierën politike.

Patro Koçit iu besua më pas posti i zëvendës-ministrit të Mbrojtjes,

Sakaq, përmoes këtij posti, Petro Koçi ka marrë një tjetër post politik.

Koçit i është besuar drejtimi i degës së Partisë Socialiste në Fier.

Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e PS, Adelina Rista. “Nga sot, PETRO KOÇI në krye të Partisë Socialiste Fier!Shumë urime dhe suksese! SUKSESE PS!”, shkroi Rista.

Emërimi i Petro Koçit në krye të socialistëve të Fierit vjen  para zgjedhjeve të përgjithshme të 24 prillit.

Fieri konsiderohet një ndër bastionet e së majtës.

/NOA.al