E la e dashura, shqiptari tenton të përdhunojë vjehrrën, dëshmia e saj: Më përplasi pas murit …
Transmetuar më 25-09-2020, 21:00

Një 40-vjeçar shqiptar akuzohet nga autoritetet italiane për sulm seksual ndaj ish-vjehrrës së tij.

Dyshohet se 40 vjeçari me iniciale E.S, u përpoq të përdhunonte të ëmën 57-vjeçare të ish-të dashurës së tij, por ndërhynë disa nga fqinjët pas britmave dhe e shpëtuan.

Historia, siç raporton Treviso Today, filloi me një marrëdhënie që përfundoi në një mënyrë të frikshme: burri persekuton ish-in e tij me telefonata, ndjekje dhe kërkesa për një takim.

Për këto ai u dënua në shkallën e parë me 5 muaj burg.

Pas kësaj ai përndoqi edhe nënën e ish të dashurës së tij.

Burri u paraqit në hyrjen e ndërtesës duke kërkuar me zë të lartë për të folur me të.

Nëna e vajzës tha se po të përpiqej ta qetësonte.

“Në atë moment – tha gruaja – ai më kapi krahët me forcë, duke më shtrënguar fort dhe duke më dridhur”.

“Pastaj më kapi për krahun e djathtë,më tërhoqi zvarrë e më mbërtheu në mur: Tani do të të përdhunoj ”përsëriste disa herë ndërsa me dorën e djathtë përpiqej të zgjidhte rripin e pantallonave. Ai më bëri presion, ndërsa preku pjesët e mia intime”, u shpreh në dëshminë e saj 57-vjeçarja.

/NOA.al