PD liston emrat e kandidatëve për qarkun Kukës, vendos anëtarësia
Transmetuar më 24-09-2020, 10:30

Në një kohë që tashmë partitë politike kanë ndezur motorët për tu përgatitur për zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit, Partia Demokratike ka nisur përzgjedhjen e kandidateve për deputetë.

Emrat e përzgjedhur do të votohen më tej nga anëtarësia dhe më tej do të vlerësohen nga komisioni lidhur me performacën politike dhe mundësitë që kanë për maksimalizimin e votës.

Lista e parë e kandidatëve e përgatitur nga PD është ajo e qarkut të Kukësit, ku përfshihet Tropoja dhe Hasi.

Qarku Kukës:

Admir Sinamati

Arben Çejku

Bashkim Shehu

Ibrahim Bruka

Sahit Prizreni

Vjollca Vata

Dega Tropojë

Besnik Dushaj

Feride Rrahmani

Isuf Çela

Lush Susaj

Mimoza Hajdarmataj

Xhem Nezaj

Dega Has

Avenir Peka

Demush Kastrati

Elez Maçi

Ismet Jaku

Zenel Kastrati. /a.y/noa.al