Prekëse! I kanë mbetur pak kohë jetë. Vajza surprizon nënën në spital, i realizon ëndrrën për ta parë të bijën nuse (Foto)
Transmetuar më 20-09-2020, 17:52

Një vajzë u martua vetëm që ta shihte e ëma e saj, së cilës i janë dhënë pak kohë jetë. Ajo donte të realizonte ëndrrën e nënës së saj, që ajo të ndihej krenare kur pa se vajza iu bë nuse.

Vajza sajoi një ceremoni martese brenda pesë ditësh – duke u betuar se nuk do të martohet kurrë.

Nicole Lind, 30 vjeçe e la Elizabeth Bridgewater, 71 veçe, pa fjalë kur u paraqit në shtratin e saj të spitalit me veshjen e plotë të dasmës dhe i kërkoi nënës së saj që t’i jepte miratimin.

E tronditur qartë, zonjë e brishtë nga ‘Bridgewater’ shikonte e hutuar vajzën e saj derisa shpërtheu në lot. Kur kuptoi se çfarë po ndodhte.

Momenti emocional u kap nga kamera e motrës së zonjës Lind, Lisa, e cila gjithashtu dëgjohet duke qarë, ndërsa filmonte pamjet në Spitalin Universitar Queen Elizabeth, Glasgow.

Zonja Lind dhe burri James u martuan në spital, ku nëna e saj po trajtohet me sëmundjen e rëndë të kancerit të mushkërive. – “Kur Nicole hyri e veshur me një fustan nusërie mendova se ishte një shaka. Thjesht më bëri krenare”, – tha e ëma.

"Infermierët arritën ta mbajnë atë sekret."

Ideja për martesën spontane erdhi kur zonjës Bridgewater, një e ve, iu dha lajmi shkatërrues se ajo kishte vetëm disa javë për të jetuar, pas dy vitesh kimioterapie dhe trajtimi.

Lind tha: Nëna u prek, gjë që rrallë ndodh. Ajo ishte në lot dhe pati thënë se ndihej e trishtuar që nuk do ta shihte kurrë vajzën e saj të martohej”.

“E dija që duhej të bëja diçka. Unë fola me James këtë të hënën dhe ai më tha po për idenë. Menjëherë dhe ne filluam të planifikonim dhe deri të Shtunën ne u martuam”.

Të gjitha përgatitjet u bënë pa dijeninë e znj. Bridgewater, kështu që ishte një befasi masive.