Atentati sonte në Tiranë, plagoset dhe një kalimtar, shtetas italian
Transmetuar më 15-09-2020, 20:20

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj doli në një deklaratë për shtyp në lidhje me atentatin me eksploziv që iu bë shtetasit Preng Gjini.

Rebani Jaupaj tha përpara gazetarëve se janë ngritur disa pista hetimi në lidhje me këtë ngjarje dhe dyshohet se bëhet fjalë për një rast hakmarrje mes personit të plagosur dhe disa të tjerëve jashtë qytetit të Tiranës.

“Është ngritur grupi hetimor nga specialistët e Krimeve të Rënda dhe nga Departamenti i Policisë Kriminale dhe po kryejmë hetime.

Po këqyret vendi i ngjarjes për të përcaktuar llojin e eksplozivit dhe kemi ngritur dhe pistat e hetimit. Ka pista për një hakmarrje mes personit që është dëmtuar dhe disa personave të tjerë jashtë qytetit të Tiranës”, tha Jaupaj.

Pamje kaotike sonte në Tiranë pas atentatit të rëndëhttps://noa.al/lajmi/2020/09/2189091.html

Publiée par Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA sur Mardi 15 septembre 2020

Drejtori i Policisë, Jaupaj konfirmoi se përveç Preng Gjinit ka mbetur i plagosur dhe një shtetas italian që ka qenë duke kaluar rrugën në momentin e shpërthimit.