Aksident i rëndë në Vlorë, humb jetën shoferi i mjetit
Transmetuar më 14-09-2020, 20:21

Një aksident i rëndë raportohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, rreth orës 19:30.

Aksident ka ndodhur në aksin dytësor, Panaja-Vlorë, pranë fshatit Cerkovinë të Vlorës, ose vendit të quajtur Shamogjin.

Një makinë ka përfunduar në kanal anës rrugës.

Si pasojë e aksidentit policia tha se ka humbur jetën shtetasi, F.H, 55-vjeç, banues në fshatin Mifol, Vlorë.

Ai ishte duke drejtuar një mjet tip "Hyunday".

Pas aksidentit ai u gjet i bllokuar në makinë.

Policia, ambulanca dhe zjarrfiksja shkuan menjëherë në vendngjarje. Po hetohen shkaqet e aksidentit.

/NOA.al