Jozefina Topalli nxjerr foton mes Azemit dhe Berishës dhe “shigjeton” Bashën: Kur kishim opozitë!
Transmetuar më 12-09-2020, 13:36

Sot, 22 vite nga vrasja e pishtarit të demokracisë, Azem Hajdari, për ta kujtuar, ish-kryeparlamentarja dhe ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka publikuar një foto.

Topalli në foton e realizuar pak kohë para vrasjes së Azemit qëndron mes tij dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ajo  ka dhënë edhe mesazhin krahas fotos duke shkruar: Kur kishim opozitë!

Ky mesazh është i qartë: Sot nën drejtimin e Lulzim Bashës, sipas Jozefina Topallit, vendi është pa opozitë.

Azem Hajdari u vra para selisë së PD-së më 14 shtator 1998, kur ishte në atë kohë deputet.

Pas rrëzimit nga pushteti nxitur edhe nga traziratb e ’97, Partia Demokratike edhe pas rënies në opozitë drejtohej nga Sali Berisha.

Është edhe kjo periudha kur Jozefina Topalli nisi karrierën politike, për të bërë një nga zërat më të fuqishëm të PD-së, derisa me rënien e dytë në opozitë, ajo u largua nga Basha.

/NOA.al