Deputeti jep lajmin e trishtë, vëllai i kolegut të tij humb jetën nga Covid-19
Transmetuar më 01-08-2020, 15:06

Deputeti ka lajmëruar sot për vdekjen e vëllait të kolegut të tij, si pasojë e Covid-19.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Muharrem Nitaj, tha se vëllai i deputetit Smajl Latifi, Ademi, ishte i prekur nga virusi Covid 19.

Raportohet se fatkeqësisht ai ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Deputeti Nitaj shpreh ngushëllimet e tij për humbjen e kryetarit të Rahovecit.

"Veç lajme të hidhura po marrim. Sapo më njoftoi Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, që i paska ndërruar jete vëllai i madh, Ademi. Ka qene i prekur me covid 19”.

“Jam pjesë e dhimbjes dhe e mërzisë së tyre!”

“Kolegut Smajl Latifi, Familjes dhe miqve, ngushëllime", shkruan deputeti i Kosovës, mbi rastin në fjalë./NOA.al