Artan Hoxha zgjidhet Rektor i Universitetit të Tiranës, mori 54% të votave
Transmetuar më 30-07-2020, 18:20

Artan Hoxha do të jetë Rektori i Universitetit të Tiranës.

Ai mori 54 % të votave të pedagogëve dhe studentëve në zgjedhjet që u mbajtën ditën e sotme.

Ndërkohë rivalët e tij për këtë postë morën përkatësisht:

176 pedagogë votuan për Mimoza Hafizin

122 pedagogë votuan për Kozeta Sevranin.

Ndërsa Hoxha u zgjodh Rektor me 358 vota. /k.k/noa.al/