Transmetuar më 26-07-2020, 09:25

Tregtarët e kokainës në Mallorca po ofrojnë maska ​​falas për fytyrën dhe straës higjienike të gërmimeve për britanikët në zonën e pushimeve të Palmës

Tregtarët dhe shpërndarësit e drogës, të vetëdijshëm për shëndetin e njerëzve në këtë periudhë pandemie, po japin maska falas për turistët, sidoemos në plazhe.

Britanikët që blejnë kokainë në Mallorca, përveç dozave të afruara, është zbuluar nga mediat britanike se po marrin falas krahas tyre edhe maska apo pajisje të tjera higjenike.

Pushuesit, të cilët operojnë në zonën turistike Palmer, thanë se e blejnë për 100 euro një-gram, por marrin falas edhe një maskë për fytyrën si dhe pajisje të tjera speciale mbrojtëse për çdo blerje.

Nisma e re e shitjeve të kokainës, është kapur përmes disa fotove të paketës së çuditshme që afrohet në plazhet e Spanjës.

"Në Spanjë autoritetet janë jashtëzakonisht të rrepta në përdorimin e maskave. Edhe kur shkon në tualet, duhet të kesh maskë, kështu që dhënia e kokainës lehtëson qartë hyrjen atje pa ndonjë problem", është shprehur një nga përdoruesit, për mediat britanike, raporton NOA.al.

Ai tha se nuk e di nëse kjo është diçka që po bëjnë të gjithë tregtarët dhe shpërndarësit e kokainës për klientët e tyre në të gjitha plazhet, apo vetëm në Majorka./NOA.al