Sapo ishte kthyer nga Tirana në Sarandë, 25-vjeçarja rezulton pozitive me COVID
Transmetuar më 25-07-2020, 15:55

Edhe në qytetin bregdetar rastet me COVID-19 janë shtuar ditët e fundit, kjo nisur nga lëvizjet e shumta drejt këtij qyteti gjatë muajve të verës.

Një rast i ri me koronavirus është identifikuar në Sarandë, ditën e sotme.

Mësohet se ka rezultuar e infektuar një vajzë 25-vjeçe, nga fshati Mursi, i Sarandës.

Po ashtu, 25-vjeçarja ishte kthyer këto ditë nga Tirana, ku edhe dyshohet se mund të të jetë infektuar.

Epidemiologët kanë nisur hetimin për gjurmimin e këtij rasti dhe ndërprerjen e zinxhirit të infeksionit, lidhur me kontaktet që ajo mund të ketë pasur si në Tiranë, ashtu edhe në Sarandë.

/NOA.al