E thotë studimi: Femrat që kanë pasur më shumë se një partner, duan seks me ish të dashurin
Transmetuar më 11-07-2020, 22:27

Një anketim në Britaninë e Madhe, tregon se femrat të cilat kanë pasur më shumë se një partner, ëndërrojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale me ish të dashurin e tyre.

Sipas studimit të nga Instituti i Seksologjisë, rezultoi se 38% e femrave në Angli, preferojnë të bëjnë seks sërish me ish të dashurin e tyre.

Ndërsa përqindja tek meshkujt, arrin në 29%.

Por studimi zbuloi se shumica e të anketurave nuk do preferonin të martoheshin me partnerin me të cilin kanë pasur më parë.

Femrat e zgjedhin partnerin për martesë duke u bazuar në disa kritere “logjike”, si për shembull se ai mund të jetë një partner besnik dhe një baba i mirë.

“Nuk bëhen pishman pse nuk i kanë zgjedhur si partnerët e tyre, por u mungon shumë marrëdhënia pasionante që kishin me ish-ët”, thotë seksologia Tracey Cox./noa.al/

Loading...