Tragjedi me 21 viktima, autobusi bie nga ura në rezervuar
Transmetuar më 07-07-2020, 19:28

Një aksident tragjik në Kinë i ka marrë jetën të paktën 21 personave, dhe 15 të tjerë u plagosën.

Të gjithë ishin pasagjerë në një autobus, që pasi doli nga rruga përfundoi në një rezervuar me ujë.

Në videot e publikuara në mediat e huaja , duket autobusi që lëviz në drejtimin e kundërt të korsisë, para se të binte më pas nga ura.

Shkaqet e aksidentit mbeten ende të paqarta.

Autobusi u zhyt 10 metër nën ujë, ndërsa rezervuari ishte i thellë 15 metra. /k.k/noa.al/

Loading...