E moshuara provokon bizonin, “fluturon” 5 metra në ajër
Transmetuar më 05-07-2020, 18:10

Një e moshaur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shpëtuar paq, pasi provokoi një bizon në park.

Gjatë goditjes nga bizoni, e moshuara "fluturoi" 5 metra në ajër.

Pamjet janë fiksuar nga disa vëzhgues të Parkut Kombëtar Yellowstone në Kaliforni, ku e moshuara shihet duke u afruar shumë pranë kafshës gjigante.

Ndërkohë ky i fundit nuk e priti mirë këtë afrimitet dhe e sulmoi fuqishëm gruan.

Si pasojë e sulmit, e moshuara përfundoi pa ndjenja, por fatmirësisht bizoni nuk i dëmtoi asnjë organ dhe ajo pritet që të rikuperohet brenda një kohe të shkurtër./noa.al/

Loading...