Rreth 3 metra i gjatë, kapet në Vlorë peshkaqeni-dhelpër
Transmetuar më 30-06-2020, 14:02

Një peshkaqen rreth 3 metër i gjatë është kapur nga peshkatarët në afërsi të brigjeve t ë Vlorës.

Bëhet fjalë për një peshkaqen-dhelpër, të cilin mund ta shikoni në fotografi dhe video, i cili ka rënë në rrjetat e peshkatarëve.

Kapja e peshkaqenit është bërë gjatë paradites së sotme.

Emërtimi i tij dhelpër, vjen për shkak të mënyrës së lëvizjes gjithë dredha.

Bëhet fjalë për një prej peshkaqenëve më të rrezikshëm dhe ndër më agresivët. /a.y/noa.al

Rreth 3 metra i gjatë, kapet në Vlorë peshkaqeni-dhelpër

Rreth 3 metra i gjatë, kapet në Vlorë peshkaqeni-dhelpërLajmi: https://noa.al/lajmi/2020/06/2171335.html

Publiée par Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA sur Mardi 30 juin 2020

Loading...