Babai detyroi djalin e tij të tregojë për krimin e bërë, e çoi vetë në polici
Transmetuar më 29-06-2020, 18:05

Babai i një adoleshenti përdhunues në Uells, e detyroi djalin e tij që të tregojë për krimin e bërë, madje e çoi edhe në polici.

18-vjeçari Jack Evans, u la në burg për akuzën e sulmit seksual, edhe pse viktima e tij nuk bëri asnjë kallëzim për të.

Rastësisht, babai i 18-vjeçari pa mesazhet në telefonin e tij, dhe menjëherë mori masa.

Më vonë, policia gjurmoi viktimën e tij e cila tha: Ai më përdhunoi.

Viktima, e cila ishte e virgjër, tha se ndihej e pavlerë dhe e paaftë të besonte përsëri tek burrat.

Evans, nga Pontypool, Uellsi i Jugut, u la në burg për dy vjet. /k.k/noa.al/