Pjesë e grupit “Bajri” në Shkodër, lirohet nga akuza një prej anëtarëve
Transmetuar më 29-06-2020, 17:12

Lirohet një nga anëtarët e grupit “Bajri” më Shkodër, Behar Bajri.

Gjykata e Shkodrës ka vendosur për masën e sigurisë, detyrim paraqitje.

Ai konsiderohej si një prej personazheve kryesorë të grupit.

Behar Bajri u arrestua nga autoritetet holandeze, në muajin korrik të vitit 2019.

Ndërkohë, pjesëtarët e fisit Bajti arrestuan gjatë një aksion të policisë të koduar “Oaz” në shtator të vitit 2018 duke u akuzuar si grup i strukturuar kriminal. /k.k/noa.al/

Grupi “Bajri”, lirohen nga burgu Asmer Bilali dhe dy të tjerë

Dosja “Bajri”, Gjykata e Shkodrës merr vendimin për të pandehurit

Gjykata e Posaçme çon dosjen “Bajri” në Prokurorinë e Shkodrës

Krimet e Rënda caktojnë masat e sigurisë, avokati i grupit “Bajri”: Flluska sapuni

E takoi në paraburgim në Holandë, si u zbulua ‘infermierja’ që ndihmonte Behar Bajrin

“Oazi” vë në pranga 10 persona, pjesë e grupit kriminal “Bajri”/ Çfarë ndodhte në spitalin e Shkodrës

Arrestohet dhe ekstradohet nga Holanda një nga pjesëtarët e grupit “Bajri”

U arrestuan si pjesë e grupit “Bajri” gjykata i liron: Nuk ka prova

Krimet e Rënda çojnë në shtëpi një nga anëtarët e grupit “Bajri”

Ndalohet në Spanjë Enver Bajri, pak javë më parë i shpëtoi arrestimit

Loading...