Pamje apokaliptike, Stambolli pushtohet nga stuhi, shira dhe erëra të forta
Transmetuar më 23-06-2020, 23:10

Stambolli është përfshirë nga një stuhi e fortë gjatë mesditës së sotme, e cila ka shkaktuar përmbytje në disa lagje të qytetit të madh turk.

Disa rrugë janë të bllokuara prej ujit, ndërsa ekipet zjarrfikëse janë duke kontrolluar banesat për kafshë apo njerëz të bllokuar nga uji.

Meteorologët e kanë shpjeguar këtë stuhi me një fenomen të rrallë natyror që ndodh në këtë zonë.

Sipas tyre, ky është sezoni i “super pikave” të shiut, të cilat lëshohen mbi qytet kryesisht në maj dhe qershor duke shkaktuar reshje si këto të sotmet.

Më poshtë keni pamjet që duken apokalitike.

Loading...