Mbledhja me aleatët, Mediu: Qëndrimi në tryezën e reformës, i opozitës
Transmetuar më 29-05-2020, 13:58

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se opozita është gati për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Duke folur pas takimit me aleatët opozitarë ai tha se cdo gjë në tryezë është qëndrim i opozitës. Janë koordinuar me opozitën.

“Nëse ne kërkojmë më shumë transparencë, të shmanget manipulimi, dhe ka reagim negativ nga mazhoranca. Nëse ne kërkojmë qeverisje kujdestare, dhe nga qeveria ka refuzim atëherë ka një ecje drejt manipulimit të zgjedhjeve nga pala tjetër.

Kemi rënë dakord në parim me Bashën. Do shtrohet në tryezën e Reformës Zgjedhore. Ka të bëjë me interes specifik dhe për krijimin e një marrëdhënie më të drejtë”, u shpreh Mediu.

Loading...