Basha ndan mesazhin e Soreca: Ndëshkimi i krimit dhe korrupsionit, parakusht për integrimin
Transmetuar më 23-05-2020, 11:00
Luigi Soreca, Lulzim Basha, foto arkiv

Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.

Soreca thotë se Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij.

“Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar,

janë parakusht për integrimin e Shqipërisë në BE”, thuhet më tej. /a.y/noa.al

Loading...