E bëni shpesh, arsyeja pse nuk duhet t’i thani rrobat brenda në dhomë
Transmetuar më 18-05-2020, 20:34

Ju ka ndodhur shpesh që t’i thani rrobat brenda në dhomë, sidomos në ato raste kur jashtë ka filluar shiu.

Por me siguri nuk e dini se diçka e tillë është e dëmshme.

Tharja e rrobave në dhomë e bën shtëpinë më të lagësht, dhe mjedisi për bakteret është më i përshtatshëm.

Shkencëtarët nga Anglia kanë zbuluar se tharja e rrobave në shtëpi shkakton probleme të frymëmarrjes.

Uji nga rrobat shkon në ajër duke e bërë atë më të lagësht. /k.k/noa.al/

Loading...