Momentet që u “fshehën”, gruaja e Erdogan xheloze për Merkel
Transmetuar më 09-05-2020, 21:08

Mediat e huaja kanë risjellë në vemendje një foto kur bashkëshortja e liderit turk, Rexhep Tajip Erdogan, Emine Erdogan, është është bërë xheloze për kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Fotografia, e shkrepur kohë më parë, duket se do të mbetet gjatë në kujtesë, pasi nuk ka ndodhur kurrë që Erdogan të “turpërohet” në publik.

Angela Merkel është padyshim një prej lidereve më të sukseshme dhe të dashura në Europë.

Ajo mban marrëdhënie të mira diplomatike me të gjithë liderët botërorë, madje edhe me liderin turk Rexhep Taip Erdogan.

Përkushtimi i saj dhe zhvillimi i fuqishëm i ekonomisë gjermane janë meritë e gruas “së hekurt” të Europës.