FOTO/ Breshka gjigante del e ngordhur në Malin e Robit
Transmetuar më 24-04-2020, 17:26

Një breshkë uji e ngordhur është gjetur në brigjet e Adriatikut në plazhin e Malit të Robit.

Ndryshe njihet me emrin Caretta Caretta dhe është një specie që mund të peshojë deri 450 kilogramë.

Përmasat e breshkës që u gjet në brigjet shqiptare ishte 55 cm gjatësi dhe 45 cm gjerësi.

Nuk është hera e parë që këto lloj breshkash janë parë në brigjet tona.

Shikoni imazhe të tjera të saj në fotogaleri./a.m/noa.al

Loading...