Ministrja kosovare humb personin e dashur, por nuk e ndal punën
Transmetuar më 07-04-2020, 19:11

Ministrja e Ekonomisë në Kosovë, Rozeta Hajdari humbi sot personin e dashur, por puna për të vazhdoi.

Gjatë një konference për mediat për shkarkimin e kryeshefit të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, kryeministri në detyrë, Albin Kurti konfirmoi se babai i Hajdarit kishte ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, gjatë konferencës për media për shkarkimin e kryeshefit të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”.

“Ne tani jemi në konferencë. Ministres Hajdari i ka vdekur babi sot dhe kjo nuk e ka ndaluar që të dal këtu në konferencë me mua për të shpalosur shkeljet e bëra nga KRU ‘Prishtina’. Pas kësaj kjo do të udhëtoj drejt Pejës për t`i përgatitur ceremoninë e varrimit për babain”, tha Kurti./a.m/noa.al

Loading...