Italia s’ngre kokë, koronavirusi merr 604 jetë në 24 orë
Transmetuar më 07-04-2020, 18:05

Italia është gjunjëzuar tashmë prej javësh nga koronavirusi, ku ndonëse shifrat e viktimave dhe të prekurve kanë pësuar një rënie të lehtë, bilanci mbetet i trishtë.

Në raportin e 24 orëve të fundit janë konfirmuar 604 viktima të reja.

Gjatë orëve të fundit janë shtuar 3039 të infektuar të rinj.

Po ashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 24.392 persona, ose 1.555 më shumë se dje.

Kësisoj në total shkon në 17.127 numri i viktimave, ndërsa në 135.586, ai i të prekurve.  /a.y/noa.al

PËRDITËSIM LIVE