Tenistja e njohur pa para për shkak të koronavirusit? “Mund të punoj në supermarket”
Transmetuar më 05-04-2020, 19:05

Sporte të ndryshme, ashtu si edhe shumë fusha të tjera në ekonomi, po përballen me pasoja të mëdha për shkak të koronavirusit.

Ndër ta edhe sportistët e tenisit po përballen me probleme financiare, sidomos të rinjtë, që nuk fitojnë asgjë pa marrë pjesë në gara.

Njëra prej tyre është edhe tenistja seksi britanike, Naomi Broudi, e listuar në vendin e 499-të në WTA.

"Tenisi është një sport individual ku na shërben për të fituar të ardhura, nëse nuk luajmë, nuk fitojmë asgjë", tha Broudi.

"Aktualisht jam duke marrë në konsideratë edhe punën në supermarket”, tha Broudi.

Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, shumë gara të tenisit janë pezulluar, si Masters, Roland Garos dhe Wimbledon./a.k/noa.al/