50 milionë euro nga BE, Meta: Ndihmë e çmuar për shëndetin e qytetarëve
Transmetuar më 24-03-2020, 18:54

“Një ndihmë e çmuar në betejën kryesore për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë!”

Me këtë fjalë e komenton Presidenti Ilir Meta ndihmën prej 50 milionë euro të Bashkimit Europian në betejën kundër koronavirusit.

Ai ndan mesazhin e Bashkimit Europain ku detajohet ndarja e fondeve:

-4 milionë euro për pajisje dhe mbështetje shëndetësore

-11 milionë euro për mbrojtjen sociale

-deri në 35 milionë për rimëkëmbjen ekonomike. /a.y/noa.al

Lufta kundër koronavirusit, BE i jep Shqipërisë 50 milionë euro/ Si ndahen

PËRDITËSIM LIVE

Loading...