Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, fton Ramën dhe Bashën
Transmetuar më 23-03-2020, 22:09

Në kushtet e emergjencës prej koronavirusit, Presidenti Ilir Meta vendos të mbledhë pas dy ditësh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, ku do të thërrasë Kryeministrin Edi Rama por edhe kryeopozitarin Lulzim Basha.

Ai thotë se unitet përballë pandemisë ka qenë qasja e tij që me fillimin e kësaj pandemie.

“Besoj që pas dy ditësh do thërras mbledhjen e Këshillit të Sigurisë ku do t’i bej ftesë edhe zotit Basha që të shprehë aty disa nga pikëpamjet e tij dhe të njihet me masat që janë marrë nga qeveria. Qasja duhet të jetë gjithëpërfshirese.

Nuk është koha për të nxjerrë përfitime politike nga askush”, tha Meta, i ftuar në ‘Open’.

Bëri testin për koronavirus, Meta zbulon shqetësimin që e mundonte në pritje të përgjigjes

Bëri testin për koronavirus, Meta zbulon shqetësimin që e mundonte në pritje të përgjigjes

PËRDITËSIM LIVE

Loading...