Horoskopi javor, 23 mars deri 29 mars 2020
Transmetuar më 23-03-2020, 17:31

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 23 mars deri 29 mars 2020, që sillet për lexuesit ekskluzivisht nga Noa.al. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në dashuri këtë javë do të ketë shumë më shumë shkëlqim dhe lumturi për të ndarë, madje edhe për gjeste të thjeshta dhe të përditshme. Ditët do jenë më të këndshme dhe dielli do t’ju japë optimizëm. Saturni nuk do të jetë më në një pozicion disonant dhe marrëdhënia me partnerin do të përmirësohet. Beqarët do diskutojnë me një anëtar të familjes.

Puna: Më në fund do të dilni nga një gjendje shpirtërore e ulët për të jetuar një javë të mbushur me optimizëm dhe gëzim. Puna sigurisht që do të jetë stresues por kënaqësitë do të jenë një shpërblim i këndshëm.

Demi

Dashuria: Këtë javë Venera në shenjë do ju bëjë më romantikë. Marsi do të rrisë ngarkesën tuaj sensuale dhe marrëdhënia në çift do të përfitojë shumë nga këto kalime. Do të jeni efikas në të gjitha fushat dhe do të kaloni një fundjavë të qetë. Beqarët do jenë në procesin e organizimit të disa kalimeve interesante.

Puna: Në fushën profesionale, do të jeni në gjendje të impononi idetë tuaja dhe madje edhe nëse nuk jeni aq dinamikë sa javën e kaluar, megjithatë do të përfundoni shumë projekte. Një sfond i qetë do t’ju japë mundësinë për të përballuar diplomacinë ndaj të gjitha paqartësive që do të ndjekin njëri-tjetrin gjatë ditëve.

Binjakët

Dashuria: Gjatë gjysmës së parë të javës mund të ketë humor në dashuri, do të shqetësoheni dhe dyshoni për të gjithë. Partneri nuk do ju pëlqejë qëndrimin tuaj dhe ju do të duhet të jepni justifikime. Për beqarët ka një javë me lajme të shkëlqyera, do të ketë takime dhe vendime të rëndësishme që nuk mund të shtyhen më.

Puna: Lajmet e paqarta në lidhje me punën janë duke shkuar. Fatkeqësisht, në fillim të javës do të ketë një rënie shumë të konsiderueshme të energjisë, por do të duhet të jeni pozitiv sepse në fund të javës gjërat do jenë me vendosmëri të ndryshme. Në fakt do të ketë disa surpriza të këndshme që do t’ju kënaqin dhe që mund të ndryshojnë rrjedhën e gjërave.

Gaforrja

Dashuria: Në këtë javë do të ketë disa mosmarrëveshje mjaft të theksuara me partnerin tuaj, por do të duhet të jeni aq të fortë sa të mos e lejoni veten të shkojë në pakënaqësi, veçanërisht të së kaluarës. Sidoqoftë, këto ndjenja negative do të vazhdojnë për një kohë të gjatë, por do të lehtësoheni nga mbështetja e një miku të sinqertë. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime interesante dhe vendimtare për dashurinë.

Puna: Horoskopi tregon një përmirësim të ndjeshëm në punë, gjërat do të jenë në rregull dhe fati do ju ndihmojë gjatë gjithë javës. Do të rimerrni vetëbesimin dhe do dëshironi të ndërmerrni iniciativa të reja, por nuk është ende koha për të marrë rreziqe.

Luani

Dashuria: Në dashuri nuk do të ketë probleme të veçanta për t’u përballur këtë javë. Nga e Mërkura, megjithatë, ju do të merrni frymë me një pasion dhe sentimentalizëm sublim me partnerin tuaj, ndërsa miqësitë do të jenë përfundimisht më të ngushta se zakonisht. Edhe për zemrat e vetmuara një javë e mbushur me ngjarje po formësohet.

Puna: Profesionalizmi do të mbizotërojë në ditët e para të javës. Në fakt, përveç sukseseve në punë, bashkëpunimet dhe nderimi i kolegëve do të kenë një rritje të konsiderueshme. Do të keni një ngarkesë të mirë energjie që do t’ua transmetoni të gjithëve dhe do të jetë thelbësore të realizoni shumë projekte.

Virgjëresha

Dashuria: Në dashuri situata do jetë mjaft pozitive, do të keni mundësi të gjeni një ekuilibër me partnerin tuaj për të përballuar vështirësitë së bashku. Do të jeni të bindur të bëni më shumë, por shpesh nuk merrni parasysh atë që po bëhet nga ana tjetër. Javë dinamike për zemrat e vetmuara, është koha për njohje.

Puna: Ju ka të ngjarë të ndiheni nën presion këtë javë, dhe kjo ndjenjë në punë do të krijojë ndërprerje. Shumë kolegë nuk do të pajtohen me konsideratën tuaj dhe nuk do të ketë partneritete që mund të sigurojnë fitime shtesë. Nervozizmi për shkak të Mërkurit disonant do të jetë i pashmangshëm dhe do të jeni më marramendës se zakonisht dhe do keni tendencë për polemikë.

Peshorja

Dashuria: Kjo mund të shkaktojë emocione të reja, por përpiquni të mos mendoni më për zhgënjimet e së kaluarës dhe të mos kushtëzoheni nga gjykimet e njerëzve. Nëse jeni beqarë, jetoni sikur po dashuroheni për herë të parë. Çiftet mund të kenë diskutime në mes të javës, por përndryshe ka një rikuperim të mirë.

Puna: Horoskopi tregon që ulje dhe ngritje do t’ju shoqërojnë në ditët në vijim. Sidoqoftë, Saturni do të jetë në anën tuaj dhe do të vini re një përmirësim të përgjithshëm edhe në sektorin profesional. Do të duhet të punoni shumë për një rikuperim që do të jetë rreth fundit të javës.

Akrepi

Dashuria: Yjet njoftojnë se këtë javë do të shpërqendroheni paksa në dashuri dhe do keni tendencën ta lini pas dore partnerin tuaj. Disa prej jush, veçanërisht ata të lindur në dekadën e parë, mund të kenë dyshime nëse do të vazhdojnë apo jo një histori. Venusi ju fton të jeni të kujdesshëm. Beqarët do kenë disa çështje te ndërlikuara për tu zgjidhur.

Puna: Për sa i përket punës, mund të ketë kontakte të rëndësishme, ka ide të mira për të realizuar dhe një projekt të bukur që ka perspektiva të mira. Jini të kujdesshëm, megjithatë, java mund të ketë ditë të ndërlikuara siç është e premtja, kur me të vërtetë do të ketë pak trazira.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri gjithçka duket të jetë e qetë, por nëse keni nevojë të rikuperoni mund ta bëni atë nga e enjtja e tutje, kur Hëna të kthehet në shenjën tuaj. Në fakt, ju mund të sqaroni disa keqkuptime të fundit me partnerin tuaj. Situata përmirësohet në fundjavë, kur edhe beqarët do të pushojnë dhe do të jenë në gjendje t’i përkushtohen njohjeve të reja.

Puna: Lajme interesante në lidhje me punën. Këtë javë mund të ketë mbyllje të kontratave që keni planifikuar tashmë për ca kohë, por gjithashtu do të keni mundësi të reja për të filluar bashkëpunime të suksesshme. Në përgjithësi, gjërat po shkojnë mirë dhe nuk keni asgjë për tu ankuar.

Bricjapi

Dashuria: Periudha e favorshme për dashurinë, madje edhe për beqarët ata mund të kishin një takim të veçantë, pavarësisht periudhës së çuditshme që po përjetojmë. Nëse, nga ana tjetër, jeni çift, duhet të tregoni më shumë dashuri për partnerin tuaj. Në të dy rastet do të keni mjaft fat dhe do keni ditë fantastike.

Puna: Në sferën profesionale do të vlerësoheni dhe do të vini re një rritje të fitimeve. Do të jeni mjaft të zënë dhe do të ketë çështje që duhet të adresohen me ndihmën e një eksperti. Mos hezitoni ta kontaktoni atë për të lehtësuar suksesin e projekteve tuaja.

Ujori

Dashuria: Parajsa juaj tregon se nuk do të jetë koha më e mirë për dashurinë. Partneri juaj do t’ju tregojë xhelozi dhe kjo do të krijojë një tension midis jush. Në mes të javës, megjithatë, gjërat do të përmirësohen dhe ju mund të ktheheni të provoni emocione të rëndësishme. Nëse jeni beqar dhe i keni dhënë fund një historie kohët e fundit, është e përshtatshme të lini derën e zemrës së hapur, dikush mund të trokasë.

Puna: Këtë javë do të detyroheni të shtyni disa projekte pune ndërsa të tjerët, të sapo filluar, do të fillojnë të japin rezultatet e dëshiruara. Sidoqoftë, do të pësoni disa dhimbje për atë që po bëni, dhe me siguri jeni të lodhur nga puna që bëni. Pastaj hapni horizonte të reja nëse dëshironi përparim ose dëshironi të ndryshoni role.

Peshqit

Dashuria: Këtë javë do të ndiheni më të disponueshëm për të tjerët. Dashuria favorizohet dhe marrëdhëniet e lindura kohët e fundit ose që po fillojnë tani mbrohen nga yjet. Bashkimi dhe qetësia do të mbretërojnë në familje. Sa për beqarët me Marsin në favor ata do të jenë më joshës dhe do të fitojnë në shikim të parë.

Puna: Mërkuri në shenjë do të ndihmojë komunikimin dhe do të jeni bindës në punë. Kërkesat tuaja do të dëgjohen, ju do të jeni në gjendje të pohoni veten dhe do të merrni detyra të reja. Periudha është shumë e kënaqshme dhe ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë./b.l/noa.al/

Loading...