Koronavirusi prek Kosovën, konfirmohen dy rastet e para
Transmetuar më 13-03-2020, 17:51

Dy rastet e para me koronavirus janë regjistruar në Kosovë.

Këtë e konfirmoi Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia duke thënë se nga 15 rastet e dyshuara, 2 rezultuan pozitivë.

Të infektuarit janë një vajzë 20-vjeçare nga Italia dhe një 77-vjeçar nga Kosova.

Ata janë shtruar në QKUK ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve./a.m/noa.al

Tjetër rritje e të prekurve nga koronavirusi, 33 të infektuar në Shqipëri

VIDEO/ Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?

PËRDITËSIM LIVE

Loading...