Parashikimi i motit, 1 mars 2020
Transmetuar më 01-03-2020, 00:10

Këtë të diel 1 Mars 2020 moti pparashikohet të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare deri të dendura gjatë pasdites. 

Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5 -2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -1/12°C

Zonat e ulëta  2/18°C

Zonat bregdetare 6/17°C

Loading...