Ju ka lënë partneri/partnerja? Mësoni si ta largoni dhimbjen sipas shenjës së zodiakut
Transmetuar më 19-02-2020, 16:10

Dashi

Pas një lëndimi, juve mund të rikuperoheni shumë shpejt dhe të nisni kërkimin për një partner të ri romantik.

Demi

Natyra juaj kokëfortë jua vështirëson faktin që të lini mënjanë të kaluarën. Për të nisur një marrëdhënie të re, do të duhet të ndryshoni mendimet, jo të vazhdoni të kujtoni historinë e së kaluarës.

Binjakët

Juve gjithmonë ju duket sikur e keni një mundësi gati nëse historia që keni merr fund. Mos lejoni që marrëdhëniet e kaluara të dëmtojnë zemrën tuaj.

Gaforrja

Ju dashuroni shumë, por ndodh që një histori nuk e ka një fund të lumtur prandaj e përjetoni shumë keq plagën e ndarjes. Mënyra më e mirë për ta kaluar është që ti dhuroni vetes dashuri për të harruar atë që keni humbur.

Luani

Ju keni një tendencë të pazakontë pasi prisni që bota të përshatet me ju, por jo. Nëse dicka ka marrë fund, nuk ka më kthim dhe duhet t’ia kujtoni vetes këtë për të mos u përpjekur që të mbani gjallë dicka që tashmë ka vdekur.

Virgjëresha

Nëse përqendroheni tek lumturia ndaj vetes dhe koha shëron plagët tuaja.

Peshorja

Peshorja zakonisht ndihet e paplotë pa një partner, prandaj nis kërkimet sapo një lidhje merr fund.

Akrepi

Zakonisht "akrepët" duan të hakmerren, por nuk duhet ta kaloni kohën me këtë. Lëreni të kaluarën dhe lejojini vetes që të shihni të ardhmen duke harruar gjithcka ka kaluar.

Shigjetari

Ju jeni një mjeshtër i aventurës dhe harroni që një lidhje ka përfunduar, prandaj i shijoni ditët sikur nuk ka ndryshuar asgjë dhe humori juaj mbetet i pandryshueshëm.

Bricjapi

Do e hidhni veten në punë dhe hobi për t’i shpëtuar dhimbjes. Kjo është mirë, por do të duhet të ngadalësoni dhe analizoni ndjenjat. Përdorimi i produktivitetit të mjeteve joproduktive nuk është i shëndetshëm.

Ujori

Duke kultivuar egon tuaj të dëmtuar, dëshironi që të vijë dikush dhe t’ju shpëtojë. Jini të guximshëm dhe shëroni plagët tuaja dhe mos lejoni që një person tjetër të ndikojë tek ju, pasi nuk është më pjesë e jetës tuaj dhe duhet ta harroni përfundimisht.

Peshqit

Peshqit përpiqen të shpëtojnë nga realiteti i tyre i dhimbshëm përmes imagjinatës, librave, projekteve ose ëndrrave. Mos u hutoni sepse nuk jeni të vetmuar dhe shijojeni ditën në maksimum. Ajo që ka përfunduar nuk ka kthim mbas./a.m/noa.al

Loading...