Hiqni kallot nga këmbët tuaja me këtë ilaç natyral
Transmetuar më 08-02-2020, 22:20

Me kalimin e viteve, trupi ynë rëndohet dhe ka të ngjarë të fillojë të ketë probleme. Këmbët janë një nga pjesët e trupit që ne përdorim çdo ditë, edhe kur jemi ulur ndërsa ne mbështesim trupat tanë mbi to.

Për këtë arsye, ata gjithmonë përfundojnë duke u dëmtuar në një farë mënyre. Është estetikisht e keqe të kesh këmbë plot kallo dhe kërpudha.

Nëse nuk zgjidhen me kohë, këto probleme mund të shkaktojnë gjëra shumë më serioze. Për fat të mirë kemi sjellë një ilaç natyral i cili është i shkëlqyeshëm për largimin e kallove dhe kërpudhave nga këmbët.

Ju do të keni nevojë për përbërësit e mëposhtëm: Lëng limoni, 5 aspirina, një gur shtufi.

Përgatitja:

Shtypni aspirinën derisa të kthehet në pluhur. Pastaj shtoni pluhurin në një enë, shtoni lëngun e limonit dhe përzieni mirë derisa të krijohet një pastë homogjene dhe kompakte.

Nëse e shihni që përzierja është shumë e thatë, shtoni pak më shumë lëng limoni ose një lugë gjelle ujë.

Si ta përdorni

Lani këmbët tërësisht para se të aplikoni përzierjen. Aplikoni një shtresë të përzierjes në zonat e prekura nga kallot dhe kërpudhat, lëreni të thahet për 30 minuta dhe më pas hiqeni me ujë.

Pastaj fërkojeni zonën me gur shtufi për të hequr lëkurën e vdekur. Ju mund të kryeni procedurën çdo 2 ose 3 ditë deri në zhdukjen e kallove dhe kërpudhave./b.l/noa.al/

Loading...