Parashikimi i motit, e premte 31 janar 2020
Transmetuar më 31-01-2020, 08:10

Pas disa ditësh me shi, e premtja nis me mot të qëndrueshëm. Territori do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat e lehta deri në orët e mesditës.

Por sipas Meteoalb, gjatë pasdites dhe në vijim vranësirat do të bëhen më të dukshme kryesisht në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -1°C në 16°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzimi 2 ballë./b.l/noa.al/