Tërmeti “shkund” Kosovën, mësoni forcën dhe epiqendrën
Transmetuar më 15-01-2020, 18:42

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë ka rënë sot në Kosovë. Fillimisht u raportua për tërmet 4.3 ballë, ndërsa më tej tërmeti rezultoi se ishte 3.8 ballë.

Epiqendra ka qenë rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina. Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km.

Loading...
Loading...