Parashikimi i motit, e mërkurë 15 janar 2020
Transmetuar më 14-01-2020, 19:20

Kushtet e qëndrueshme dhe moti i kthejllët mbeten prezent në vendin tonë, ku gjatë paradites vranësirat e lehta do të jenë të spostuara në zonat malore.

Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat kalimtare do të shfaqen dhe në zonën e ulët të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit, mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -4 gradë Celsius deri në 14 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...