Përdhunuan në grup studenten në autobus, jepet dënimi “varje me litar” për vrasësit
Transmetuar më 14-01-2020, 14:55

Dy vrasës indianë që morën pjesë në një përdhunim në grup në një autobus u dënuan me vdekje nga gjykata.

Vinay Sharma dhe Mukesh Singh do të ekzekutohen për sulmin e vitit 2012.

Sharma, Singh dhe dy të tjerë do të varen për vdekje më 22 janar, përveç faktit që presidenti jep leje, gjë që konsiderohet e pamundur.

Viktima ishte një vajzë 23-vjecare, e cila ishte studente dhe njihej si "Nirbhaya", e cila vdiq 12 ditë pas sulmit nga plagët e rënda.

Një tjetër i dyshuar si pjesëmarrës në bandë vrau veten në burg para gjykimit, ndonëse familja pretendon se ai u vra./a.m/noa.al/

Loading...
Loading...