Modelja vdiq duke bërë selfie në shkëmb, nëna e saj i mbyll gojën komentuesve  
Transmetuar më 14-01-2020, 14:38

Modelja 21-vjeçare po tentonte që të përmirësonte faqen e saj në Instagram dhe humbi jetën duke bërë selfie pranë një shkëmbi.

Madalyn Davis u rrëzua dhe gjeti vdekjen në vendngjarje, gjë që solli reagimin e komentuesve në faqen e saj.

Ajo ishte bashkë me disa miq dhe po prisnin perëndimin e diellit pranë një vendi shkëmbor në Diamond Bay, Australi.

Nëna e Madalyn, Rebecca Smith deklaroi se familja, përfshirë vëllain dhe motrën e modeles janë lënduar nga komentet në rrjete sociale.

"Herën e parë kur mori komente negative, Maddy tha: ‘Mami, kjo është një gjë e mirë, sa më shumë njerëz komentojnë, aq më i mirë është profili im’, kështu që vishni çizmet, ju njerëz të këqij; ju jeni ata që duhet të flini natën me veten.

Vajza ime nuk ishte e vetë-fiksuar ajo ishte një person i mrekullueshëm i bukur që bëri një gabim. Madalyn ishte e dashur, ajo kishte integritet dhe dinjitet.

Nëse duhet të besoni ndryshe në mënyrë që të ndiheni më mirë për veten tuaj, atëherë kjo është dhimbja juaj", shkruajti Rebecca në Instagram.

Loading...
Loading...