“Mr. Bean” festoi sot ditëlindjen. Ja si duket aktori i famshëm i humorit, në moshën e pensionit (FOTO)
Transmetuar më 06-01-2020, 23:58

Aktori Rowan Atkinson i njohur ndryshe si “Mr. Bean” është një ndër personazhet më të dashur për publikun.

Ai sot, më 6 janar, festoi ditëlindjen.

Aktori i famshëm ka lindur më 6 janar të vitit 1955 dhe sot mbushi 65 vjeç.

Kujtojmë se për herë të parë, ai u shfaq në publik me rolin si “Mr. Bean” në vitin 1990 dhe luajti 15 seri që u përhapën në mbarë botën dhe vazhdojnë të transmetohen herë pas here në ekran edhe në ditët e sotme.

Aktori i njohur i humorit është edhe në vendin tonë shumë i pëlqyer. /NOA.al

Loading...
Loading...